• خانه
  • اپن کارت
  • نصب ماژول ها در اپن کارت ۲ توسط قسمت مدیریت افزونه ها
دوشنبه, 29 شهریور 1395 18:05

نصب ماژول ها در اپن کارت ۲ توسط قسمت مدیریت افزونه ها

نوشته شده توسط

نصب افزونه ها و ماژول ها در اپن کارت ۲ توسط قسمت مدیریت افزونه ها

با انتشار نسخه جدید اپن کارت ( نسخه ۲) ویژگی جدیدی برای افزایش سرعت و تسهیل نصب افزونه های جدید، با عنوان «مدیریت افزونه ها Extension installer» به اپن کارت اضافه شده است. استفاده از این ویژگی بسیار آسان است اما مواردی هم وجود دارد که مدیر وب سایت باید از آن‌ها مطلع باشد.

بخش مدیریت افزونه ها از بخش مدیریتافزونه هامدیریت افزونه ها قابل دستیابی است. کاربر مدیر باید برای استفاده از این قسمت دارای حق دسترسی Modify و Access برای مسیر “extension/modification” باشد. با ورود به قسمت مدیریت افزونه ها، کلید «پاک کردن» را مشاهده خواهید کرد.

این کلید به منظور حذف فایل‌های موقت که ممکن است از عملیات نصب افزونه های قبلی باقی‌مانده باشند، استفاده می شود. بهتر است قبل از نصب هر افزونه جدید با استفاده از این کلید، فایل‌های باقی‌مانده قدیمی حذف شوند.

برای نصب افزونه جدید این کلید را کلیک کنید. توجه داشته باشید که شما فقط مجاز به آپلود و نصب فایل‌هایی با پسوند های .ocmod.xml و .ocmod.zip هستید.

در نظر داشته باشید که بسیاری از افزونه های موجود برای اپن کارت توسط افراد ثالث (نه خود تیم اپن کارت) تهیه شده‌اند، بنابراین قبل از اقدام به آپلود و نصب حتماً نحوه درست نصب افزونه را مطالعه کنید.

اپن کارت قبل از شروع نصب افزونه، فایل‌های موجود در بسته نصب افزونه را برای بررسی وجود همان فایل‌ها بر روی سرور، بررسی می‌کند. در صورتی که فایل یا فایل‌هایی در بسته نصبی، قبلاً بر روی سرور وجود داشته باشند، لیست اسامی آن‌ها نمایش داده می‌شود و عملیات نصب موقتاً متوقف می شود. در صورتی که از عملیات نصب و فایل‌های موجودی که در طی عملیات نصب بازنویسی خواهند شد، مطمئن هستید، با کلیک بر روی کلید ادامه، عملیات نصب را ادامه دهید.

در اغلب موارد شما با نصب افزونه های جدید، فایل‌هایی را برای اعمال تغییرات در فایل‌های هسته اپن کارت، اپلود می کنید. برای اطمینان از اعمال شدن صحیح اصلاحات، پس از نصب افزونه، باید از طریق مسیر بخش مدیریتافزونه ها - اصلاحات، روی کلید «به روز رسانی» کلیک کنید تا تغییرات جدید بر روی سیستم، اعمال شوند. در صورتی که خطایی در حین نصب، رخ ندهد باشد تصویری مشابه تصویر زیر مشاهده کنید :

isenselabs.com

خواندن 2000 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 آذر 1395 09:02

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.