چهارشنبه, 22 دی 1395 08:47

فروش اینترنتی یک نیاز برای کسب و کارهای سنتی است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هر چند در سالهای اخبر فروش اینترنتی محصول و خدمات با استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیک به شدت مورد توجه کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است اما هنوز برخی از شرکت‌ها بر این گمان هستند که این ابزار یا به طور خلاصه، فروش اینترنتی برای کسب و کار آنها مناسب نیست. در ادامه دلایلی که ابزارهای تجارت الکترونیکی برای توسعه کسب و کار شرکت‌های سنتی، فراهم می کنند را بیان می کنیم.

  • توسعه سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر کسب و کار

 یک ابزار مناسب تجارت الکترونیک، به شما کمک می کند تا به مشتریانی غیر از مشتریان عمومی خود نیز خدمات ارایه کنید.

  • کاهش هزینه‌های پشتیبانی

یک پورتال فروشگاهی یا به صورت کلی یک وب سایت می تواند با ارایه اطلاعات اضافی در مورد محصولات و خدمات شما، علاوه بر تسریع پاسخ گویی به نیازها و سوالات مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه، از هزینه های پشتیبانی متحمل شده بر کسب و کار شما بکاهد. مشتریان شما همیشه سوالاتی درباره مشخصات محصولات، تعداد موجودی، تخفیفها، طریقه پرداخت و تحویل، ضمانت و گارانتی محصولات و خدمات، تعمیر و نگهداری و سوالات بسیار دیگری دارند که باید به نحوه مناسبی پاسخ داده شوند. این سوالات را می توان به سادگی با سیستم تجارت الکترونیکی پاسخ داد در حالی که برآورده کردن این نیاز با استفاده از تلفن یا ایمیل یا مراجعه حضوری، زمان و انرژی غیر قابل مقایسه ای را طلب خواهد کرد.

  • صرفه‌جویی در زمان و پول

در صورتی که هنوز فرایند سفارش گیری و فروش یک کسب و کار به دقت عوامل فروش آن بستگی دارد، به سادگی می توان نتیجه گرفت که آن کسب و کار زمان و پول قابل توجهی را صرف خطاهای انسانی یا کمبود آموزش عوامل فروش و ... پرداخت می کند. راهکار خلاص شدن از این نوع مشکلات، فروش آنلاین است.

  • کسب و کار تمام وقت

یک کسب و کار تلاش دارد تا مشتریان به شیوه ای که دوست دارند، محصول یا خدمات را سفارش دهند، اما این که یک مشتری در چه زمانی اقدام به خرید و ثبت سفارش بکند، اگر ناممکن نباشد، مشکل است. یک فروشگاه اینترنتی این امکان را برای خریداران فراهم می کند که اولا اطلاعات مورد نیاز در مورد محصولات و خدمات را به اسانی به دست اورند و با مقایسه و بررسی محصولات مشابه در نهایت خرید خود را در هر لحظه از روز و هر روز از هفته، ثبت کنند. در نظر داشته باشید که یک فروشگاه انلاین، درست همانند فروشنده‌ای است که ۲۴ ساعته برای یک کسب و کار، فعالیت می کند.

در صورتی که هنوز به تجارت اینترنتی ملحق نشده اید، آیا زمان آن نرسیده که با یک متخصص دز ایم زمینه مشاوره کنید؟

خواندن 789 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 بهمن 1395 07:18

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.