چهارشنبه, 29 دی 1395 18:25

در بازارسازی در شبکه‌های اجتماعی، این اشتباهات را انجام ندهید!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فراگیر بودن شبکه‌های اجتماعی مختلفی همچون تلگرام و اینستاگرام در بین کاربران اینترنت ایرانی، موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد. شرکت‌های بزرگ و کوچک نیز از اهمیت تبلیغاتی این بستر‌ها آگاه بوده و هر روزه سبک جدیدی از بازاریابی را در این شبکه‌های اجتماعی ایجاد می کنند. اما هنوز بسیاری از شرکت‌ها دست به اقدامات اشتباهی در این زمینه می زنند.

بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای تازه وارد تنها به کلیت موضوع بازاریابی اهمین می دهند و از این مطلب که بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی اصول و قواعد مختص خود را دارد غافلند. در مطلب در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مرتکب این ۹ اشتباه نشوید! ، ۹ مورد از اشتباهاتی که ممکن است در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مرتکب شوید را بیان کردیم، در این مطلب به مرور بعضی دیگر از این اصول که ممکن است در مواردی ساده و مضحک به نظر برسند، می پردازیم.

 استراتژی مشخصی ندارید.

لطفا زمانی را به این موضوع اختصاص دهید که هدف شما از حضور در شبکه‌های اجتماعی چیست و چه راه‌هایی برای دستیابی به این اهداف پیش بینی می‌کنید. اگر هنوز هدف و استراتژی ها کسب و کار خود را مشخص نکرده‌اید، ممکن است در قبال انرژی صرف شده نتوانید دستاورد‌های مناسبی داشته باشید.

پیام‌های مشابهی را به شبکه‌های اجتماعی مختلف ارسال می کنید.

هر شبکه‌ای نیازمند نوع خاصی از محتوا و بازاریابی است و به احتمال زیاد مخاطبین شما در یک شبکه‌ی اجتماعی، جزو مخاطبین شما در شبکه‌های دیگری نیز باشند و چه چیزی ناراحت کننده‌تر از اینکه مدام متحوای مشابهی را در شبکه‌های مختلف مشاهده کنند.

اسپم (هرزنامه) ارسال نکنید!

به صورت خلاصه می توان گفت اسپم، محتوایی است که کاربر علاقه‌مند به مشاهده آنها نیست. لطفا قبل از ارسال هر مطلبی، ببینید آیا این مطلب می تواند موجب ناراحتی محاطب شما را فراهم کند یا نه. مخاطبین خود را آزار ندهید!

به برند کسب و کار خود شخصیت بدهید.

به نظر شخصی من، هیچ کسب و کاری بدون داشتن یک برند و نام با شخصیت و معتبر نخواهد توانست برای مدت طولانی در ذهن مشتریانش باقی بماند. هر مطلبی که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان نماینده کسب و کار خود، اشتراک می گذارید فقط و فقط نشانگر هویت و شخصیت برند شماست. لحظه ای خود را به جای مخاطب خود بگذارید، مخاطبین شما با مشاهده محتوای شما چه تصویری از کسب و کار شما به دست خواهند آورد؟

در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی این اشتباهات را انجام ندهید

روی شبکه‌های مختلف متمرکز نشوید.

اگر هنوز انرژی و وقت کافی برای مدیریت همزمان چندین شبکه را ندارید، پس از تعداد کمی از شبکه‌های اجتماعی شروع کنید. در حال حاضر با مدیریت درست شبکه‌های پرکاربردی مانند اینستاگرام و تلگرام، به خوبی می توانید به بسیاری از اهداف و استراتژی‌های خود دست پیدا کنید.

اکیدا توصیه می کنم:‌دنبال‌کننده‌های شما، خریداران دست به نقد منتظر در صف خرید محصول و خدمات شما نیستند!

درصد کمی از مخاطبین شما ممکن است به یکی از محصولات شما علاقه‌مند شده و باز دصدی از آنها واقعا تصمیم به تهیه محصول یا خدمات شما خواهند داشت. فرض اینکه مخاطبین شما باید حتما محصولات و خدمات شما را خریداری کنند، یک انتظار بیجا است که در مدت اندکی هم باعث سرخوردگی و ناامیدی شما شده و هم با ایجاد احساس ناخوشایند در مخاطبین، توجه آنان را نیز از دست خواهید داد.

موفقیت شما، فقط تعداد دنبال‌کننده‌های شما نیست.

چه اشتباهی متداول‌تر از اینکه فکر کنید موفقیت شما در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی رابطه مستقیم با تعداد فالوور‌های شما دارد. هر چقدر تعداد دنبال‌کننده‌های شما بیشتر باشد، شانس اینکه پیام خود را به تعداد بیشتری از کاربران برسانید بیشتر خواهد بود اما اصلا به معنی فروش بیشتر نیز نخواهد بود. تعداد فالوور‌های شما آنقدرها هم اهمیت ندارد! اگر بتوانید با ارایه محصولات و خدمات مناسب و ایجاد محتوای جذاب و مفید برای مخاطبین خود، رضایت آنها را جلب کنید، بیشتر به موفقیت استراتژی بازاریابی خود نزدیک‌تر خواهید شد.

 

اگر تجربیات دیگری در شبکه‌های اجتماعی دارید لطفا از طریق فرم پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

 

 

خواندن 762 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 بهمن 1395 07:21

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.