جمعه, 26 آبان 1396 05:51

قالب ریسپانسیو تک صفحه ای «۱صفحه»

نوشته شده توسط

بعد از مدت‌ها فرصتی دست داد تا فارسی سازی یکی از قالب‌های ناتمام رو تکمیل و برای استفاده کسانی که نیاز به یک قالب کاملا ریسپانسیو و تک صفحه ای برای وب سایت یا صفحات فرود دارند در سایت راست چین آپلود کنم. قالب YekSafhe مثل قالب های قبلی کامپوز و ۹ستاره که در سایت راست‌چین ثبت کردم، از بوت استراپ استفاده می کنه و یکی از مهمترین دلایلی که این قالب رو انتخاب کردم، سبک و سریع بودن فوق العاده اون و همچنین سهولت بسیار زیاد برای ویرایش تمام قسمت هاش هست.

یکشنبه, 14 آبان 1396 14:52

استفاده از اپن استریت مپ به جای گوگل مپ

نوشته شده توسط

 اپن استریت مپ، مجموعه ای از سرویس ها و نرم افزارهای رایگان و اپن سورس هستد که با جمع آوری و پردازش داده های رایگان جغرافیایی، ابزارهای مناسبی برای کارکردن با نقشه ها و اطلاعات جغرابیایی رو ارایه می دهند.

exhtml یک ماژول رایگان و کاربردی برای لود سایر ماژول ها در داخل محتوای HTML است. برای این کار کافیست تا پس از ایجاد چیدمان اختصاصی html با استفاده از exhtm، ماژول های مورد نظر برای لود را فعال و در داخل این چیدمان با استفاده از یک کد کوتاه، درج کنیم. ماژول های تعیین شده در زمان لود صفحه، به صورت خودکار در موقعیت های تعیین شده نمایش داده خواهند شد.

یکشنبه, 18 تیر 1396 12:00

قالب ریسپانسیو تک صفحه‌ای ۹ستاره

نوشته شده توسط

قالب اچ‌تی‌ام‌ال ۹ستاره، یک قالب کاملا ریسپانسیو هست و برای مشاهده صفحات آن نیازی به رفتن به صفحات دیگه نیست چون قالب به صورت یک سایت کامل تک صفحه ای هست. منوی سایت به صورت ستونی در سمت چپ سایت همیه وجود داره و روی صفحات نمایش با اندازه های مختلف به خوبی نمایش داده می شه و قابل استفاده است.

شنبه, 10 تیر 1396 13:15

قالب ریسپانسیو کامپوز

نوشته شده توسط

قالب ریسپانسیو کامپوز، یک قالب عمومی هست که می توانید انواع وب سایت های شخصی یا شرکتی رو به راحتی و بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار یا سیستم مدیریت محتوای دیگر ایجاد کنید. کافیه فایل اصلی قالب رو با نوت پد باز کنید و متن ها و قسمت های مورد نظر رو ویرایش کنید. در صورتی که به دنبال دانلود یک قالب html سبک و شیک و در عین حال با قابلیت ویرایش آسان هستید پیشنهاد می کنم این قالب رو حتما مشاهده کنید.

سه شنبه, 02 خرداد 1396 12:08

ایجاد سرویس در سرور لینوکس (اوبونتو)

نوشته شده توسط

در صورتی که بخواهید عملیات یا قسمتی از نرم افزار خود را به صورت مداوم یا در بازه های زمانی مختلف بر روی سرور لینوکس خود اجرا کنید، کافیست یک سرویس (daemon) در لینوکس خود تعریف و تنظیم کنید. دستورات سرویس می تواند دستورات شل یا پایتون یا هر زیان دیگری باشد. در این مطلب یک سرویس برای ایجاد بک آپ از دیتابیس با استفاده از کدهای پایتون، ایجاد می کنیم.

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 13:17

عدم چشم پوشی از فایلها ignore شده

نوشته شده توسط

گیت یکی از ازارهای بسیار مفید برای توسعه دهندگان نرم افزار یا طراحان است که اگر تا به حال از ان استفاده نمی کردید پیشنهاد من شروع استفاده از آن در اولین فرصت است. اما یکی از مشکلاتی که اخیرا برای یکی از پروژه های وب برای من رخ داد، عدم چشم پوشی از ترک کردن فایل های لیست شده در .gitignore بود.

سه شنبه, 05 ارديبهشت 1396 17:07

اضافه کردن شاخه واقع در ریموت بر روی لوکال

نوشته شده توسط

ممکن است مواقعی نیاز به دریافت و کار روی شاخه (برنچی) از پروژه ای داشته باشید که توسط عضو دیگری از تیم بر روی سرور گیت اپلود شده باشد و یا حتی ممکن است قسمتی از پروژه را بر روی یک سیستم و قسمتی دیگر رو بر روی سیستم دیگری کار کرده باشید. برای دریافت و ایجاد یک شاخه گیت از روی سرور ریموت بر روی سیستمی که آن شاخه را ندارد، می توانید از دستورات زیر استفاده کنید...

صفحه1 از6