دوشنبه, 29 شهریور 1395 18:13

بهترین فریموورک های پی اچ پی (2016) - قسمت دوم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


بهترین فریم ورک های پی اچ پی (۲۰۱۶) - قسمت اول

۶- کیک پی‌اچ‌پی

بهترین فریموورک پی اچ پی سال 2016

کیک پی اچ پی،‌ هر چند یکی از فریموورکهای قدیمی است (اولین نسخه آن در سال ۲۰۰۵ منتشر شد)‌ اما همچنان یکی از فریمورکهای های پرطرفدار پی اچ پی بوده و همواره توسعه دهندگان آن تلاش کرده‌اند تا این فریموورک،‌به روز باشد. آخرین ورژن این فریموورک، یعنی نسخه ۳٫۰ آن، با بهبودهایی در مدیریت session، ماژولار بودن و امکان ایجاد کتابخانه‌های مستقل، همراه بوده است.

سایت‌های مشهوری مانند سایت BMW، Hyundai و Express با کیک پی اچ پی پیاده‌سازی شده‌اند. این فریموورک ابزاری بسیار کارآمدی برای ایجاد وب سایت‌های و اپلیکیشن های تحت وب امن، ارایه می دهد، مانند اعتبارسنجی توکار ورودی ها، sql injection، مقابله با XSS، CSRF و بسیاری دیگر.


۷- زند فریموورک

بهترین فریموورک پی اچ پی سال 2016

زند یک فریموورک بسیار پایدار و کامل با تعداد بسیار زیادی انواع تنظیمات و پیکربندی ها است و بنابراین برای پروژه های کوچک مناسب نیست در حالی که برای پروژهای بزرگ و پیچیده، انتخاب فوق‌العاده‌ای محسوب می شود. زند، شرکایی مانند IBM، میکروسافت، گوگل و ادوبی دارد. آخرین نسخه این فریموورک (نسخه ۳) به صورت کامل برای پی اچ پی نسخه ۷ بهینه سازی خواهد شد در حالیکه همچنان از نسخه ۵.۵ پی اچ پی پشتیبانی خواهد کرد.

نسخه فعلی زند (نسخه ۲) ویژگی‌های کارآمدی مانند ابزار اینکریپت، امکان طراحی آلمان های دیداری مانند html با استفاده از درگ-دراپ، دیباگ آنلاین بلافاصله و ابزار یونیت تستینگ، ویزارد اتصال به دیتابیس را دارد.


۸- اسلیم

بهترین فریموورک پی اچ پی سال 2016

اسلیم یک میکرو-فریموورک هست که تمام آن چیزی که نیاز خواهید داشت را دارد و هر چیزی که نیاز نخواهید داشت را ندارد! میکرو-فریموورکها، به صورت مینیمال طراحی می‌شوند و برای نرم افزارهای کوچک، فوق‌العاده مناسب هستند. در طراحی اسلیم از میکرو-فریموورک sinatra که یک میکرو فریمورک بر اساس زبان روبی است،‌الگو برداری شده است.

اسلیم توسط بسیاری از توسعه دهندگان پی اچ پی برای ایجاد نرم‌افزارها و وب سرویس های restful مورد استفاده قرار می گیرد. اسلیم خصوصیاتی مانند URL-routing، client-side HTTPcaching، اینکریپت کوکی ها،‌ پیام‌های فلش در سطح درخواستهای HTTP را دارد.


۹- فول پی اچ پی

بهترین فریموورک پی اچ پی سال 2016

فول پی‌اچ‌پی یم فریموورک منعطف و کامل برای پی اچ پی است که علاوه بر پشتیبانی از مدل توسعه MVC، از HMVC (مدل-ویو-کنترلر سلسله مراتبی) نیز پشتیبانی می‌کند. FuelPHP از یک کلاس اختیاری به نام Presenter نیز استفاده می‌کند که بین کنترلر و ویو قرار گرفته و منطق مورد نیاز برای نمایش ویوها را نگه داری می‌کند.


۱۰ - PHPixie

بهترین فریموورک پی اچ پی سال 2016

PHPixie یک فریموورک جدید است و از سال ۲۰۱۲ با هدف ایجاد ابزاری برای توسعه وب سایت‌های فقط خواندنی (نمایش اطلاعات) ایجاد شد و همانند FuelPHP از ساختار HMVC پشتیبانی می کند. کامپوننت های PHPixie به صورت ۱۰۰٪ امکان unit-test را دارند و کمترین میزان وابستگی (Dependencies) به سایر قسمت‌ها و ماژول ها را دارند.

http://www.hongkiat.com/blog/best-php-frameworks/

خواندن 2230 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 بهمن 1395 07:20
محتوای بیشتر در این بخش: « infeed ،‌موتور جمع آوری مطالب اینترنتی

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.