پنج شنبه, 27 آبان 1395 18:17

به اشتراک گذاری اینترنت گوشی آندرویید با لینوکس (مینت / اوبونتو)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معمولا برای استفاده از اینترنت موبایل در لینوکس از امکان تترینگ (اشتراک گذاری) اینترنت توسط اندرویید استفاده می کردم تا اینکه پس از اپگرید به نسخه ۱۸ لینوکس، با مشکل قطع اتصال اینترنتی مواجه شدم. راه حلی که برای این مشکل در اینترنت پیدا کردم خیلی ساده بود.

مشکل قطع اتصال اینترنت موبایل اندرویید در tethering اینترنت با لینوکس مینت

گاهی مواقع نیاز به دسترسی به اینترنت پیدا می کنید و خوشبختانه با وجود اینترنت همراه، به سادگی امکان استفاده از اینترنت فراهم می شود. مشکل زمانی کمی جدی می شود که نیاز به استفاده از اینترنت موبایل در لپ تاپ یا حتی پی سی باشد.با استفاده از امکان Tethering موجود در اندرویید به آسانی می توانید از اینترنت گوشی موبایل در لپ تاپ یا پی سی استفاده کنید. کافی است این گزینه را فعال کرده و به یکی از روش های وای فای یا بلوتوث یا یو اس بی، گوشی را سیستم خود وصل کنید.

استفاده از اینترنت گوشی موبایل در لینوکس (مینت ۱۷.۱ معمولا)  با استفاده از کابل یو اس بی روشی است که اکثرا استفاده می کردم تا اینکه پس از نصب نسخه ۱۸ لینوکس مینت، با مشکل قطع شدن اتصال انیترنت ( بین گوشی و لینوکس) مواجه شدم. این مشکل برای نسخه ۵ اندرویید وجود نداشت و برای نسخه ۴.۴ اندرویید یا سیستم عامل ویندوز ۷ هم چنین مشکلی وجود نداشت.

هرچند مدتی برای پیدا کردن راه حل صرف کردم ولی راه حلی تقریبا ساده برای این کار پیدا کردم. برای حل این مشکل در حالتی که گوشی به لینوکس متصل نیست، دستور زیر را در ترمینال لینوکس وارد کنید:

sudo systemctl stop ModemManager.service

در صورت نیاز سیستم را ریستارت کنید و گوشی موبایل را به لینوکس وصل کنید. تترینگ اینترنت با لینوکس بدون مشکل کار خواهد کرد!

خواندن 1728 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 بهمن 1395 07:19
محتوای بیشتر در این بخش: نصب تور بر روی لینوکس »

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.